Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Aplikacja "Ratunek"

Mazurskie Ochotnicze
Pogotowie Ratunkowe
z siedzibą w Giżycku

ul. Dąbrowskiego 14 A
11-500 Giżycko
Port EKOMARINA
tel: +48 87 427 38 72

NUMER KONTA

Bank Pekao SA
44 1240 5787 1111 0000 5757 3942

Biuro MOPR email

Centrum Koordynacji
Ratownictwa Wodnego
w Giżycku

ul. Dąbrowskiego 14 A
Port EKOMARINA
tel: +48 87 428 23 00

CKRW - MOPR Giżycko email

Zabezpieczenia Ratownicze

MOPR - zabezpieczenia email


tel. kom: 601 760 099

Przedłużanie ważności legitymacji MOPR

MOPR - legitymacje email


Komisja Rewizyjna MOPR

MOPR - komisja rewizyjna emailPLUS - partner technologiczny MOPR


19 luty 2019

Szkoliliśmy się z zakresu poszukiwań osób zaginionych


Policjanci Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP na zaproszenie Prezesa Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Zbigniewa Kurowickiego w ubiegłym tygodniu gościli w Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Giżycku, gdzie przeprowadzili jednodniowe szkolenie z zakresu poszukiwań osób zaginionych.


 
Ratownicy pogotowia, zapewniający całoroczne zabezpieczenie ratownicze na Szklaku Wielkich Jezior Mazurskich, posiadający doświadczenie w ratowaniu życia i zdrowia osób korzystających z wody, zadeklarowali chęć wykorzystania ich umiejętności i potencjału jednostki w działaniach poszukiwawczych prowadzonych przez Policję. Stąd pomysł przeszkolenia kadry MOPR-u wyspecjalizowanej w ratownictwie wodnym do poszukiwań osób zaginionych w terenie niezurbanizowanym.
 

 
Policjanci Centrum prowadzący szkolenie, z uwagi na posiadane przez ratowników MOPR wysokie kwalifikacje i przygotowanie w niesieniu pomocy ludziom w sytuacji zagrożenia ich życia i zdrowia skupili się głównie na przekazaniu najważniejszych informacji istotnych podczas akcji poszukiwawczej. Podczas pierwszej, teoretycznej części zajęć, omówione zostały m. in. metody i środki służące do poszukiwań oraz najważniejsze zasady taktyki poszukiwań. W dalszej części skupiono się na zagadnieniach związanych z planistyką poszukiwawczą oraz istotnymi podczas prowadzonych działań poszukiwawczych kwestiami z zakresu percepcji i postrzegania. Ratownicy poznali też podstawowe wzorce zachowań osób z różnego rodzaju schorzeniami i dysfunkcjami, których znajomość może usprawnić niesioną pomoc.

Druga część szkolenia odbyła się w warunkach terenowych, gdzie szkolący się ratownicy z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań KGP, podzieleni na zespoły mogli przećwiczyć w praktyce prowadzenie działań poszukiwawczych z użyciem urządzeń GPS a wytypowani planiści – wyznaczenie obszaru poszukiwań, podzielenie go na sektory oraz zaplanowanie zadań dla każdego zespołu wysyłanego w rejon poszukiwań.
 

 
Duże zainteresowanie i zaangażowanie ratowników mazurskiego pogotowia prowadzonymi zajęciami pozwoliło poszerzyć ich wiedzę i umiejętność w obszarze poszukiwań osób zaginionych, dzięki czemu okoliczni mieszkańcy i turyści odwiedzający te piękne mazurskie tereny z pewnością mogą liczyć na profesjonalną pomoc a Policja na wsparcie prowadzonych przez nią działań poszukiwawczych.
 
Źródło: www.policja.pl
 

PLUS - partnet technologiczny MOPR

Partner technologiczny MOPR

PZU - partnet MOPR

Sponsor MOPR

Czy wiesz że?

Tałty - najgłębsze jezioro regionu - ma 51 metrów głębokości.
Więcej

Galeria

Media-Galeria MOPR

Video

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Partner MOPR

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Urząd Marszałkowski Województwa
Warmińsko - Mazurskiego

MSWiA współfinansuje działania MOPR Wojewoda Warmińsko-Mazurski wspólfinansuje działania ratownicze MOPR Parker Poland

Działania ratownicze MOPR są realizowane
za zgodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Działania ratownicze MOPR są współfinansowane
przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego

Nasz sprzęt
Twoje bezpieczeństwo